Spotkamy się na lotnisku w Warszawie, skąd z co najmniej jedną przesiadką dostaniemy się do miejsca, gdzie w styczniu odbywa się Australian Open – do Melbourne. Milesaway oferuje sprzedaż biletów lotniczych. Macie tutaj oczywiście pełną swobodę wyboru i możliwość samodzielnego zakupu biletów (preferowana linia, czas przelotu, cena). Ważnym aspektem jest dzień startu imprezy na kontynencie australijskim – 18 marca 2017. Po przylocie transfer z lotniska i check-in w hotelu. Wyjście na wspólną kolację (płatne indywidualnie). Nocleg.
Po śniadaniu ruszymy przez stan Victoria w kierunku spektakularnego południowego wybrzeża kontynentu. Po zjechaniu z autostrady droga wije się wśród pól i lasów eukaliptusowych. Dlatego oczy i uszy szeroko otwarte! Można tu zaobserwować koale i kangury. Po dojechaniu na miejsce lunch we własnym zakresie i dalej spacer wzdłuż klifu, a dla chętnych również piękną plażą (uwaga! Po stronie przeciwnej do Apostołów). Możliwość wykupienia lotu helikopterowego nad wybrzeżem. W godzinach popołudniowych ruszymy Great Ocean Road w drogę powrotną. Nocleg mamy zaplanowany w Apollo Bay.
Po śniadaniu dalszy przejazd zjawiskowym wybrzeżem aż do Melbourne. Tutaj oczywiście zwiedzanie miasta oraz wizyta w Queen Victoria Market. Wieczorny lot do Sydney. Transfer do hotelu w centrum miasta, check-in i nocleg, lub możliwość oglądania Sydney nocą.
Śniadanie w jednej z urokliwych knajpek w centrum miasta. W czasie pobytu w Sydney zwiedzanie miasta (przede wszystkim The Rocks, Opera House), oczywiście plażowanie na jednej ze słynnych plaż Coogee, bądź Bondi, fakultatywne wejście na Harbour Bridge i z pewnością rejs po Zatoce. Warto zahaczyć o Ogród Botaniczny, nie tylko dla dostępnych tam okazów roślin, ale ze względu na fakt, iż mamy stamtąd możliwość zobaczenia bez wątpienia zapierającej dech panoramy miasta. Ponadto zabierzemy Was w wiele punktów widokowych, z których zrobicie z pewnością najlepsze w swym życiu zdjęcia metropolii. Będzie również coś dla shoppoholików – może zakup słynnego kapelusza Akubra (noszony na na całym świecie przez celebrytów), lub być może butów RM Williams – z dożywotnią gwarancją? W dniu 23 marca pojedziemy w Góry Błękitne, ponieważ jesień jest świetną porą do rzucenia okiem na ten piękny skrawek Australii. Wydaje się, że okolica zdominowana jest przez olejek eukaliptusa. To jego opary unoszą się nad lasami, nadając w rezultacie charakterystyczną poświatę górom oraz wiercąc w nosie przybyłych turystów. Trafimy do stolicy regionu Katoomba a na koniec zaliczymy górską przygodę (trekking) w towarzystwie trzech sióstr (Three Sisters).
W tym dniu śniadanie zjemy na lotnisku, z którego mamy przedpołudniowy lot w sam środek australijskiego outbacku. Po przylocie shuttle do miejsca noclegowego. Tego dnia mamy do dyspozycji wygodne klimatyzowane domki kampingowe dla 3 osób (nominalnie dla 6) – czyste zaplecze sanitarne wspólne dla całego kempingu. Pozostawimy tu bagaże i udamy się na lunch (we własnym zakresie). Po nim wypożyczymy samochody SUV i przejedziemy do świętego kamienia Aborygenów. Oczywiście spacer wokół skały (może być nawet długi i męczący i z pewnością będzie gorąco i sucho), przejazd na punkt widokowy i obserwacja zmieniających się kolorów skały i otoczenia wraz z nadchodzącym zmrokiem. Przejazd na miejsce noclegowe. Kolacja. Nocleg
Proponujemy wyjazd „skoro świt” na sfilmowanie timelapsowego wschodu słońca nad Uluru, bądź w KataTjuta. Po powrocie śniadanie we własnym zakresie i wyjazd w kierunku Kings Canyon. W tym dniu duża część trasy to szuter w kolorze ochry. W podróży towarzyszą nam widoki surowego outbacku i niewątpliwie świadomość, że jedziemy przez ziemie należące do Aborygenów. Po drodze lunch piknikowy, a pod koniec dnia w zależności od formy lekki, prawie 1,5 godzinny trekking dnem kanionu, lub bardziej wymagająca – blisko trzygodzinna trasa na jego szczyt z podziwianiem zachodu słońca. Nocleg w prostych pokojach z zapleczem sanitarnym.
Po śniadaniu przejazd wzdłuż MacDonnell Ranges w kierunku Alice Springs. Po drodze zaproponujemy Wam kąpiel w Ellery Creek Big Hole, lub/oraz spacer w Simpsons Gap. Potem już łatwa droga do bezsprzecznie jednego z kultowych miejsc Australii – uśpionego Alice. Check-in w hotelu, chwila relaksu i oczywiście wyjście na steka z kangura. Oczywiście wersja dla wegetarian także dostępna. Kolacja we własnym zakresie i powrót do hotelu, nocleg.
Śniadanie. Tego dnia poddajemy się sennej atmosferze miasteczka. W mojej opinii to bez wątpienia najlepsze miejsce na zakup pamiątek. Tutaj (jeśli nie zrobiliście tego wcześniej) kupicie w dobrych cenach Akubrę i oczywiście słynne na cały świat rękodzieło aborygeńskie (obrazy z kropek i didgeridoo). Wieczorny lot do Cairns i transfer do Port Douglas. Dlaczego nie pozostajemy w Cairns? Ponieważ Port Douglas ma super klimat, lepsze hotele, jest bliżej rafy koralowej i lasów deszczowych itp, itd. Zresztą sami ocenicie.
Śniadanie, transfer, lub spacer do portu i rejs katamaranem na rafę (wycieczka fakultatywna uzależniona od wybranego rozwiązania). Podróż na rafę trwa zwykle od godziny do dwóch, oczywiście w zależności od szybkości łodzi i spotu, na który kapitan ma wykupione zezwolenie. W trakcie rejsu snorklowanie, i/lub scuba diving. Na pokładzie również lunch, owoce i napoje. Powrót wieczorem. Relaks i kolacja.
Śniadanie, prywatny transfer do lasów deszczowych za Port Douglas (prawie 60 km), spacer i poznawanie miejsc i roślin z przewodnikiem – biologiem. Jeśli uczestnicy wyrażą chęć to może również Cape Tribulation (wtedy rafting do przełożenia na 29.03). Z CT roztacza się niesamowity widok na 4 Miles Beach. W ciągu dnia rejs łodzią po krokodylowej rzece Cooper Creek. Powrót do hotelu, relaks, kolacja i nocleg.
Śniadanie. Jeśli rafting miał miejsce dzień wcześniej, w tym dniu chętni (fakultatywnie) mogą polecieć awionetką nad rafą. Inni odpoczywają, a popołudniu przelot do Brisbane. Stąd transfer do Caloundry na Sunshine Coast – miejsce to przeznaczone jest na wypoczynek (surfing i nicnierobienie przed powrotem do Europy) oraz (dla chętnych) aby zobaczyć zwierzęta Australii. Niedaleko znajduje się Australian Zoo – ciekawy spot, ponieważ można tutaj pogadać sam na sam z kangurem, a samicę koali wziąć na ręce (samca nie radzę!).
Przede wszystkim korzystanie z plaży, basenu, wypoczynek
Transfer na lotnisko i wieczorny lot z przesiadką do Warszawy
Koniec usług Milesaway/Polandevents. Może czas rozważyć kolejny z szalonych wypadów tygodniowych! Co powiecie na: BHUTAN W TYDZIEŃ, BUGGY BRAZYLIA, GORYLE GÓRSKIE W UGANDZIE. Jeśli poszukujecie inspiracji nie powinniście pominąć postów na blogu Janusza Gałki, ani też naszego profilu instagramowego Milesawaytravel
Podróż do Australii to koszt od osoby: 10 169 PLN + koszt biletu lotniczego (przylot do Melbourne, powrót z Brisbane).
Program 16 dni:
loty w klasie ekonomicznej Melbourne – Sydney – Ayers Rock, Alice Springs – Cairns – Brisbane
noclegi w pokojach dwuosobowych w pensjonatach, hotelach 3 i 4 gwiazdkowych, w apartamentach oraz boat houseach (Apolloo Bay) z indywidualnym zapleczem sanitarnym i Cabins (Ayers Rock) z dostępem do ogólnie dostępnych węzłów sanitarnych
transfery vanem w Melbourne, 12 Apostels, Ocean Road, Górach Błękitnych
transfer Cairns – Port Douglas – Cairns
transfer Brisbane – Caloundra – Brisbane
samochody SUV dla 4-5 osób na trasie Ayers Rock – Alice Springs z ubezpieczeniem (2 doby, samodzielne prowadzenie!), opłata za oddanie w innej lokalizacji, możliwość zniesienia udziału własnego do „0” za dodatkową opłatą, blokada na karcie kredytowej kaucji ok. 3000 zł na czas wynajmu.
paliwo do SUV na trasie Ayers Rock – Alice Springs (do 800 km)
ubezpieczenie podstawowe: KL 30 00o EUR, NW 15 000 PLN, BP 800 PLN
udział polskiego pilota
telefon satelitarny na wyposażeniu grupy – emergency
Program 16 dni:
międzynarodowych biletów lotniczych na trasie port wylotu – Melbourne, Brisbane – port powrotu (od ok. 3800 tys. zł na loty z Polski)
transferów w Sydney – karta miejska Opal i opłaty za promy.
wstępów do parków narodowych i zwiedzanych miejsc
ewentualnych napiwków
telefonów
posiłków i napojów
innych fakultatywnych:
4 godzinny rejs po porcie w Sydney: 175 A$/osoba
katamaranem na rafę koralową (wyselekcjonowany przez nas operator, lub samodzielne pomysły): 195 A$/ osoba
scuba diving na rafie (uzależnione od operatora)
white water rafting: 133 A$/ osoba
lot awionetką nad rafą koralową: 179 A$/ osoba
paliwa do SUV na trasie Ayers Rock – Alice Springs
Cena zgodnie z kursem dnia mBank, (do kalkulacji przyjęto 1 USD = 4,0000 PLN)
Ceny mogą ulec zmianie ze względu na dostępność usług, różnice kursowe lub zmiany opłat taryfowych i podatków. Cena zawiera wynagrodzenie Polandevents. Przy potwierdzeniu rezerwacji obowiązują Ogólne Warunki Uczestnictwa stanowiące załącznik do oferty.